#btwcss

Byrek me kungull (Receta e gatimit)

E presim kungullin në disa pjesë
E qerojmë lëkurën dhe e pastrojmë duke i hequr farat dhe pjesen e butë ku qëndrojnë farat
E hedhim në tenxhere dhe e mbulojmë me ujë dhe e ziejmë
E provojmë me piru dhe e shohim që është zier
E heqim dhe e kullojmë
E hedhim në një enë dhe e shtypim mirë që të bëhet kremoze
I hedhim 3 lugë vaj , 1 lugë gjalp
Sipas dëshirës kripë dhe  qumësht që të hollohet
E lyejmë me vaj tepsinë
Marrim petët e përgatitura dhe hedhim masën kremoze të kungullit në to
E palosim petën në formën e tubit
I vendosim një e nga një në formë harkore ose të drejtë në varësi të tepsisë ose dëshirës
I fusim në furrë rreth 20 minuta në temperaturë 220 gradë
Pasi të piqet është gati për tu ngrënë
Ju bëftë mirë
Nga Shefe Shpresa
www.TraditaShqiptare.com
Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Byrek me kungull (Receta e gatimit)
Byrek me kungull (Receta e gatimit)
Tradita Shqiptare Byrek me kungull (Receta e gatimit)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVIkRk1QzTBvY3KOrAMxRjJZY07vmNc99DRaXQ1kBVHZ8obJJYUN9jvhYXunxzVqGdk5NxTq35wxWeMdfazFw-wn1RcDjjwEs-BdwLtPqfelgceAGBLOIEFMbLjmNG2DVV4XHBLDzEiRs/s320/Byrek+me+kungull+2.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgVIkRk1QzTBvY3KOrAMxRjJZY07vmNc99DRaXQ1kBVHZ8obJJYUN9jvhYXunxzVqGdk5NxTq35wxWeMdfazFw-wn1RcDjjwEs-BdwLtPqfelgceAGBLOIEFMbLjmNG2DVV4XHBLDzEiRs/s72-c/Byrek+me+kungull+2.png
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/byrek-me-kungull-receta-e-gatimit.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/byrek-me-kungull-receta-e-gatimit.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy