#btwcss

Ëmbëlsirë me biskota dhe krem vanilie (Receta)

Përbërësit
3 vezë, 3 lugë  niseshte, 5 lugë sheqer, 2 vanilja për aromë, 1 lugë gjalp , 3 gota qumësht , biskota , reçel (sipas dëshire ) .


Përgatitja 
I përziejmë në zjarr të avashtë  pak sa të shkrihet sheqeri .
Pastaj i shtojmë 3 gota qumësht te nxehte, dhe vazhdojmë përzierjen 2 deri 3 min,deri sa të trashet masa.
Një shtresë biskota te thërmuara, një shtresë kremi të përgaditur, në fund e garnirim me reçel sipas dëshirës .
Unë I hodha reçel luleshtydhe .
Pastaj e sërvirim si në foto .
Ju bëftë mirë !
Nga : Ilirjana Dodaj

www.TraditaShqiptare.com
Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Ëmbëlsirë me biskota dhe krem vanilie (Receta)
Ëmbëlsirë me biskota dhe krem vanilie (Receta)
Tradita Shqiptare Ëmbëlsirë me biskota dhe krem vanilie (Receta)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhs88q4BvpdiPXtPe6l0Q8gA3TxALlMdBTlPq0ZwK_BvwD0CTRnhmekIdnu7atVW_xHwKfnMXZbkHuOsCtJtOtQDRfluQdYYlNc_hnPyRasZjJaSoO4HdQpFcTBjzgvFnRFImbO81GIM_w/s1600/%25C3%258Bmb%25C3%25ABlsir%25C3%25AB+me+biskota+dhe+krem+vanilie+Receta+TraditaShqiptare.com.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhs88q4BvpdiPXtPe6l0Q8gA3TxALlMdBTlPq0ZwK_BvwD0CTRnhmekIdnu7atVW_xHwKfnMXZbkHuOsCtJtOtQDRfluQdYYlNc_hnPyRasZjJaSoO4HdQpFcTBjzgvFnRFImbO81GIM_w/s72-c/%25C3%258Bmb%25C3%25ABlsir%25C3%25AB+me+biskota+dhe+krem+vanilie+Receta+TraditaShqiptare.com.jpg
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/embelsire-me-biskota-dhe-krem-vanilie.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/embelsire-me-biskota-dhe-krem-vanilie.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy