#btwcss

Fërgesë me mëlçi (Receta e gatimit)

Përbërësit për 4 përsona

500 gram mëlçi , 500 gjizë , 250 gram domate  , 1 spec i kuq ,  speca të djegës ( sasia sipas dëshirës )   , 1 thelbi hudhër , 2 qepë ,piper , kripë , rigon , pak gjithe dafine dhe vaj ulliri .

Përgatitja
Qepët e grijmë gjithashtu edhe 1 thelbi hudhre .
Vendosim tiganin në zjarr dhe hedhim vajin .
Në tigan hedhim qepët me thelbin e hudhrës sëbashku duke i shtuar pak kripë .
Specin e kuq e presim në gjatësinë 5 cm dhe gjërësi 1 cm  dhe i shtojmë në tigan ku po skuqim qepët .
I presim mëlçitë në copa të vogëla dhe i shtojmë në tigan .
I lëmë në tigan deri sa të nxjerrin lëngun e vet .
Gjithashtu shtojmë pak kripë .
Ndërkohë që skuqen mëlçitë përgatisim domatet duke i grirë
Në momentin që shikoni që janë skuqur mëlçitë i shtojmë edhe domatet e grira .
I përziejmë rreth 1 minut duke i skuqur .
Pastaj shtojmë gjizën duke e përzier .
Pasi të përzihet mirë duke i hedhur dhe një gtë ujë .
E lëmë pak në zjarr .
Ndërkohë grijmë specat e djegëes .
Pasi të kemi grirë specat i hedhim në tigan së bashku me rigonin , piperin dhe i lëmë të ziejnë 2 -3 minuta .
Fërkesa është gati .
Ju bëftë mirë
www.TraditaShqiptare.com

Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Fërgesë me mëlçi (Receta e gatimit)
Fërgesë me mëlçi (Receta e gatimit)
Tradita Shqiptare Fërgesë me mëlçi (Receta e gatimit)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhx1Yq66MO87EouI2tWY9buDE65ehdGRqJM6K-vA5HB7aZ1GW_TbutWA89JWIY0xeLvVtV2moC7ouBLu1Q2aYiSifvTRvr7uSXfKVl7mxP3Uhayqx2uzdfg8ZRDmYmKS3zdBM0VlnOJ7QM/s320/F%25C3%25ABrges%25C3%25AB+me+m%25C3%25ABl%25C3%25A7i.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhx1Yq66MO87EouI2tWY9buDE65ehdGRqJM6K-vA5HB7aZ1GW_TbutWA89JWIY0xeLvVtV2moC7ouBLu1Q2aYiSifvTRvr7uSXfKVl7mxP3Uhayqx2uzdfg8ZRDmYmKS3zdBM0VlnOJ7QM/s72-c/F%25C3%25ABrges%25C3%25AB+me+m%25C3%25ABl%25C3%25A7i.jpg
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/fergese-me-melci-receta-e-gatimit.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/fergese-me-melci-receta-e-gatimit.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy