#btwcss

Gjellë me perime dhe mish ( Receta e Gatimit )

Skuqim mishin në tigan
Marrim 2 qepë dhe i grimë hollë , 1 thelbi hudhër dhe i hedhim në tigan bashkë me mishin që po skuqim
Pasi të jenë skuqur i hedhim në tenxhere
Marrim 1 patate dhe e grimë në kubikë të vegjël dhe hedhim në tenxhere
I shtojmë dhe një karrotë të grirë në kubikë sëbashku me një spec të kuq dhe një jeshil .
I përziejmë të gjitha bashkë
I hedhim 2 lugë vaj ulliri dhe kripë
I shtojmë ujë deri sa ti mbullojmë
Ato i lëmë të vlojnë 30 minuta
5 minuta para se ta heqim nga zjarri i hedhim makarona supe sa për të trashur lëngun ( Sipas dëshirës )
Ju bëftë mirë
Nga Shefe Shpresa
www.TraditaShqiptare.com

Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Gjellë me perime dhe mish ( Receta e Gatimit )
Gjellë me perime dhe mish ( Receta e Gatimit )
Tradita Shqiptare Gjellë me perime dhe mish ( Receta e Gatimit )
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPnEyWpGDJhwIouPLsQwdf2xRdZHVKJ0OigPfM1GYupBR7gPa7BGgHBpt9GSlxiTEJ1waJ96XHb2ZYZGTb7Pe5MwE79i19SzJFiger9nwEZnKF8udFLi7awpyM9XAeoMvqGMcSSWl-w9s/s320/3.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPnEyWpGDJhwIouPLsQwdf2xRdZHVKJ0OigPfM1GYupBR7gPa7BGgHBpt9GSlxiTEJ1waJ96XHb2ZYZGTb7Pe5MwE79i19SzJFiger9nwEZnKF8udFLi7awpyM9XAeoMvqGMcSSWl-w9s/s72-c/3.png
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/gjelle-me-perime-dhe-mish-receta-e.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/gjelle-me-perime-dhe-mish-receta-e.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy