#btwcss

Pastiçe me djathë (Receta e gatimit)

Përbërësit 

Qumësht , djathë i bardhë , djath parmixhan i grirë , gjalp , kripë dhe 6 vezë

Përgatitja

6 vezë i thyejmë dhe i rrahim në një enë .
Shtojmë 2 copa djathë të bardhë duke e copturar me duar .
I përziejmë sëbashku me vezët .
Hedhim 1 lugë çaji kripë .
I shtojmë 1 gotë qumësht të ftohtë .
Ndërkohë makaronat i ziejmë rreth 5 minuta .
Lyejmë tepsinë me gjalp .
Pasi të zihen makaronat i hedhim në tepsi .
Në tepsi shtojmë edhe vezët me djathë që i përgatitëm më përpara .
Gjithashtu shtojmë djathë të grirë dhe gjalp sipas dëshirës .
E Fusim në furrë duke e pjekur në temperaturën 220 gradë afërsisht 30 min .
Më pas e fikim dhe e lëm në furrë pak minuta .
Pastaj e nxjerrim që të ftohet .
Më pas është gati për tu ngrën .
Ju bëftë mirë
www.TraditaShqiptare.comName

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Pastiçe me djathë (Receta e gatimit)
Pastiçe me djathë (Receta e gatimit)
Tradita Shqiptare Pastiçe me djathë (Receta e gatimit)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWJ96fNW7JD8UJHHdPM6WEDebF99KExMy0uYO0xXYCz3qP0i8er5KBcJ0c7gnIczLS2sv21t2Yu9IVXeLGFm5gmTAb_lN4rPv26uy-BJqk-JInmXI7htqfIt7NWgztvi7VTsdoyeMcUfY/s320/Pasti%25C3%25A7e+me+djath%25C3%25AB.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWJ96fNW7JD8UJHHdPM6WEDebF99KExMy0uYO0xXYCz3qP0i8er5KBcJ0c7gnIczLS2sv21t2Yu9IVXeLGFm5gmTAb_lN4rPv26uy-BJqk-JInmXI7htqfIt7NWgztvi7VTsdoyeMcUfY/s72-c/Pasti%25C3%25A7e+me+djath%25C3%25AB.jpg
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/pastice-me-djathe-receta-e-gatimit.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/pastice-me-djathe-receta-e-gatimit.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy