#btwcss

Qofte me lëng, (Supë). (Receta e gatimit)

Përbërësit
500 gr Mish  viçi I  grirë, 1 qepë, majdanoz, kripë. Piper. Galeta 1 filxhani të vogël,, 1 vezë,, dhe një filxhan i vogël oriz,

Përgatitja
Gjysmën e orizit e përziejmë me mishin e grirë, dhe gjysmën e hedhim në lëngun e tenxheres.
Nënjë tenxhere hedhim 2 ose 2 e gjysëm kg ujë   të vlojë, me kripë, vaj.
Sa të vlojë hedhim qoftet e përgaditura  më parë që të zihen.
Në fund të zierjes i pergadit një vezë të tundur me lëngun e një lemoni dhe pak nga lëngu i supës.
Ju bëftë mirë
Nga : Ilirjana Dodaj
www.TraditaShqiptare.com


Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Qofte me lëng, (Supë). (Receta e gatimit)
Qofte me lëng, (Supë). (Receta e gatimit)
Tradita Shqiptare Qofte me lëng, (Supë). (Receta e gatimit)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQFoIWRjcpWB8RalyOwS5DA-v5G1vqWfMAMEEGPqKp7ttSr080jBnB7eKwXlQWFAFkzvl9EixtSjygUmF24DCukbXwCvJqtILfrNfRRctpnTTc2ik6hX566AktyUC20fm259iJHoQXack/s320/Qofte+me+l%25C3%25ABng%252C+%2528Sup%25C3%25AB%2529.+%2528+Receta+e+gatimit+%2529.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQFoIWRjcpWB8RalyOwS5DA-v5G1vqWfMAMEEGPqKp7ttSr080jBnB7eKwXlQWFAFkzvl9EixtSjygUmF24DCukbXwCvJqtILfrNfRRctpnTTc2ik6hX566AktyUC20fm259iJHoQXack/s72-c/Qofte+me+l%25C3%25ABng%252C+%2528Sup%25C3%25AB%2529.+%2528+Receta+e+gatimit+%2529.jpg
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/qofte-me-leng-supe-receta-e-gatimit.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/qofte-me-leng-supe-receta-e-gatimit.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy