#btwcss

Si bëhet reçeli i ftoit (Receta)

Perberesit

1 Kg Ftoi
1 Kg Shqer

Receta

Në filim qërojmë ftoin dhe e pastrojmë mga lëkura dhe farat
Lëkurën dhe farat i ruajmë në një enë tjetër .
Ftoin e qëruar e kalojmë në render të trashë .
Ftoin e  grirë më render e hedhim në ujë të valuar duke i shtuar pak limontos
E lëmë deri sa të marri valë që të zbutet  dhe e heqim nga zjarri .
Lëkurën , farat dhe pjesën e mesit që e kishim ruajtur i vendosim në një enë tjetër që të vlojnë për pak minuta .
Më pas i marrim dhe kullojmë duke i ndarë lëngun nga lëkura dhe farat .
Në lëngun që kulluam shtojmë 3 gota sheqer dhe e ziejmë 10 minuta duke e përzier atë .
Pastaj e shtojmë tulin e ftoit të cilin e përgatitëm mësipër .
E lëmë të ziej për 10 minuta .
Pastaj e lëmë të ftohet për disa minuta .
Pastaj përsëri e ziejmë dhe e lëmë 3ë4 orë pushim në këtë mënurë që të marri formën e kërkuar të reçelit .
Pasi të jetë ftohur e futim në kavanozë qelqi .
Ju bëftë mirë
www.TraditaShqiptare.com


Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Si bëhet reçeli i ftoit (Receta)
Si bëhet reçeli i ftoit (Receta)
Tradita Shqiptare Si bëhet reçeli i ftoit (Receta)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBKmOrzkoNhJawrRPnXJtVK7vTtAeEhbhAY1Y1C_Cr5sfVhAqJVjK_3qJmfnCL_jW1JdIWag8BSFxmAPXtR9J4n_DYT3j5pJO0lcIu_CZ5lExsUyfDMiJbVoyzYsbAaVT3NKNBvkFSBF0/s320/Recel+Ftoi+receta+www.traditashqiptare.com.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhBKmOrzkoNhJawrRPnXJtVK7vTtAeEhbhAY1Y1C_Cr5sfVhAqJVjK_3qJmfnCL_jW1JdIWag8BSFxmAPXtR9J4n_DYT3j5pJO0lcIu_CZ5lExsUyfDMiJbVoyzYsbAaVT3NKNBvkFSBF0/s72-c/Recel+Ftoi+receta+www.traditashqiptare.com.jpg
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/si-behet-receli-i-ftoit-receta.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/si-behet-receli-i-ftoit-receta.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy