#btwcss

Si bëhët Revania (Receta e gatimit)

Përbërësit 

6 vezë , 1 lugë e gjysëm sodë buke , 1 gotë vaj ulliri , 1 gotë kos  , miell

Përgatitja 

Marrim 6 vezë i thyejmë dhe i rrahim në një enë .
Në të njëjten enë shtojmë 1 lugë e gjysëm sodë buke .
I përziejmë sëbashku .
I shtojmë 1 gotë vaj ulliri dhe i përziejmë sëbashku .
Shtojmë 1 gotë kos dhe e perzijemë përsëri sëbashku me masën e përgatitur më sipër .
Shtojmë gjithashtu 1 gotë e gjysëm sheqer dhe e përziejmë përsëri .
Mbi këtë masë hedhim miellin duke e situr me sitë .
I përziejmë të gjitha sëbashku deri sa masa të bëhet e njëtrajtshme . ( shikoni videon ) .
 E lyejmë tepsinë me vaj .
Më pas të gjithë masën e përgatitur e hedhim në tepsi .
E fusim në furrë në temperaturë 220 gradë dhe e heqim pasi të marri ngjyrën e pjekjes  ( si në video ) .
Ju bëftë mirë
Gatuar nga shefe Shpresa
www.TraditaShqiptare.com

Name

Embelsira,9,Histori,1,pije,1,Receta,11,Te huaja,1,Te pereferuara,14,TraditaShqiptare.com,17,
ltr
item
Tradita Shqiptare: Si bëhët Revania (Receta e gatimit)
Si bëhët Revania (Receta e gatimit)
Tradita Shqiptare Si bëhët Revania (Receta e gatimit)
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEizJImhzsCIpw7t6dUtaqvwNZ53STVOaDdBzW1ls1eHP6S2GQHNIjG3wwy-UspfCEksj0CAxwfXE5A8EbD3WKCdPfHlkp7TlXoDVVO6D7pW0dcrOLkrp4rdyTGtcR46pFtxH2fF5IvXgpo/s320/IMG_0049.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEizJImhzsCIpw7t6dUtaqvwNZ53STVOaDdBzW1ls1eHP6S2GQHNIjG3wwy-UspfCEksj0CAxwfXE5A8EbD3WKCdPfHlkp7TlXoDVVO6D7pW0dcrOLkrp4rdyTGtcR46pFtxH2fF5IvXgpo/s72-c/IMG_0049.png
Tradita Shqiptare
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/si-behet-revania-receta-e-gatimit.html
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/
http://www.traditashqiptare.com/2019/03/si-behet-revania-receta-e-gatimit.html
true
3352627784955017206
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts TË TJERA Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy